suyu saflaştıran 101 model

Yıllar önce yüksek saflıkta su sadece sınırlı uygulamalarda kullanılıyordu. Bugün, deiyonize (veya “DI”) yüksek saflıkta su, yüzlerce uygulamada önemli bir bileşen haline gelmiştir. Sadece birkaçı şunları içerir:

Tıbbi ofisler

Fabrika Doğrudan Satış Kaliteli Eczane Dükkanı Modern Tıbbi Ofis  Mobilyaları - Buy Modern Tıbbi Ofis Mobilyaları,Tıbbi Mağaza Mobilyaları, Tıbbi Mobilya Dolabı Product on Alibaba.com
Laboratuvarlar

C Frame Laboratuvar Tezgahı - ORKALAB
ilaç firmaları

Eczane rafları boş kaldı! Kan sulandırıcı ilaçlarda sıkıntı... - enBursa  Haber
Kozmetik şirketleri

İsveç kozmetik ürünleri: firmalar, yorumlar, derecelendirme. İsveçli yüz  kozmetik - Bakım ürünleri 2022
Büyük akvaryumlar, balık tankları ve resif yapma tesisleri

Dünya'nın En Büyük Tematik Akvaryumu Florya 'İstanbul Akvaryum' Giriş  Bileti - Fırsat Me
Elektronik üretim tesisleri

Üretim | Karel
Gıda işleme tesisleri

Anahtar Teslim Gıda İşleme Tesisleri - Teknoproses
Kaplama ve eloksal

Eloksal Tesisi - Akpa Alüminyum San. Tic. Aş.

DI veya deiyonize su, mineral içeriğinin çoğuna sahip olan ve çözünmüş iyon içeriği çıkarılmış sudur. Sadece saf sudur. Suyun temizliği, direnç değeri olarak derecelendirilir. Unutulmamalıdır ki saf su elektriği iletmez. Elektriği ileten sudaki iyonlardır. Deiyonizasyon, suyun reçine yataklarından veya reçine boncuklarından aktığı basit bir iyon değiştirme işlemidir. Katyon reçinesi, pozitif iyonlar için hidrojen iyonlarını (H ) değiştirir ve anyon reçinesi, negatif iyonlar için hidroksit iyonlarını (OH-) değiştirir. Bazen iki Deiyonizasyon sütunu vardır – biri Anyonlar için ve biri Katyonlar için, ancak en yüksek kalitede su, karışık yataklı DI veya “MBDI” olarak adlandırılan tarafından üretilir, bu sayede Katyon değişimi ve Anyon değişim reçineleri birlikte karıştırılır. Ayrı Anyon ve Katyon kolonları, ters ozmozun üstünlüğü ve ekonomisi nedeniyle artık nadiren kullanılmaktadır. Deiyonize su kalitesi, iletkenlik veya özdirenç ile ölçülür. Aşağıdaki çizelgede direnç, ohm veya megohm cinsinden çizginin üzerinde gösterilir ve iletkenlik, mikrosiemen cinsinden ölçülen çizginin altındadır. Tip III Arıtılmış Su, 1 meg ohm ila 0.02 ohm veya 1 ila 50 mikrosiemen olarak kabul edilir. Tip II Saf Su, 1 ila 10 meg ohm veya 1.0 ila 0.1 mikrosiemen olarak kabul edilir. Tip I Ultra Saf Su, 10 ila 18,2 meg ohm veya 0,01 ila 0,0555 mikrosiemen olarak kabul edilir. Oldukça sık, potansiyel müşteriler sadece sularını deiyonize etmek istediklerini ve ters ozmoz kullanmadıklarını söylüyorlar, birincil demineralizasyon yöntemi olarak deiyonizasyonu kullanırsanız, galon başına maliyetin, kullanmaktan 10 ila 20 kat daha yüksek olacağını anlamazlar. Birincil dezenfeksiyon yöntemi olarak RO ve sadece cilalama için DI. Bu tandem kullanıldığında, galon başına maliyet galon başına iki ila dört sent olabilir, ancak yalnızca DI’ye güveniyorsanız, maliyet galon başına elli senti geçebilir.
Birkaç yıl önce, bunu bir fabrika müdürüne açıklamaya çalıştım ama o sadece DI’yi istediğini ısrar etti ve bunu yapmaktan çok mutlu olan başka bir şirketle çalışmaya karar verdi. İlk yılın işletme maliyetleri hesaplandığında, DI maliyeti 74.000,00 dolardı. Bir TO sisteminin maliyeti 15.000,00 ABD Dolarından az olurdu ve su kalitesi ihtiyaçları için (Tip III), TO sistemi ihtiyaç duydukları su kalitesini ürettiği için DI’ye bile ihtiyaç duymazlardı. Patronu etkilenmedi ve ne yazık ki işini kaybetti.
Günde bir veya iki galon deiyonize suya ihtiyacınız varsa, o zaman bir RO sistemine sahip olmak buna değmeyebilir (ancak küçük bir RO sistemi sadece birkaç yüz dolara mal olabilir. Ancak 10, 20, 50 kullanıyorsanız) hatta günde 100 galon su, o zaman DI öncesi birincil demineralizasyon yönteminin ters ozmoz olması zorunludur.Bu en uygun maliyetli yöntemdir.

Yüksek saflıkta Tip III su arıtma sistemi, ihtiyaç duyabilecek bir uygulama için nasıl görünebilir? Günde 300 galon (örnek olarak):

Adım 1: Granül Aktif Karbon Filtre – RO Membranlarına zararlı klor ve klor ve kloramini uzaklaştırır.

Adım 2: Anti-Scalant System – Membranın artan sisteminde kireç oluşumunu önler verimlilik ve uzun ömür

Adım.3: Ters Ozmoz Sistemi – Bu, toplam çözünmüş katıların (TDS) %99’unu ortadan kaldıran birincil demineralizasyon yöntemidir, böylece DI bileşenlerinin yalnızca suyu parlatıp bu %1’i uzaklaştırması gerekir.

Adım 4: Deiyonizasyon Sistemi- US Water Systems’in bir dizi DI konfigürasyonu vardır, ancak bu bizim en popülerlerimizden biridir.

Ayrıca, Tip I veya Tip II suya ihtiyacınız varsa, BUNLAR gibi bunu sağlayan sistemlerimiz de var. Çoğu RO – DI sistemi, müşterilerimizin özel uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır. Ne tür bir DI veya Yüksek Saflığa ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, lütfen Sertifikalı Su Uzmanlarımızdan veya Ticaret Mühendislerimizden biriyle konuşmaktan çekinmeyin. 10 yılı aşkın birleşik deneyime sahibiz ve muhtemelen sizin için etkili ve ekonomik olduğu kanıtlanmış bir çözümümüz var.