Su İçmenin İlk On Faydası

İnsan vücudu %60 sudan oluşur. Uzman günde en az sekiz bardak su içmeyi öneriyor. Dehidrasyonun sağlık üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu için vücudu nemli tutmak gerekir. Su, vücut fonksiyonunda daha geniş bir rol oynar. Sağlıklı bir vücut için temiz su içmek gereklidir. Su filtreleri kullanarak temiz ve güvenli suya sahip olabilirsiniz. Bir kısmı burada verilen içme suyunun binlerce faydası vardır.

Fiziksel performansı sağlar.

Egzersiz sırasında ve gündüz çalışırken su seviyesini korumalısınız. Suyun seviyesini dengeleyemezseniz, vücut fiziksel performansın düşmesi, enerji seviyesinin düşmesi, yorgunluk hissetme, bilinç kaybı, kasların gerilmesi gibi birçok zorlukla karşı karşıya kalır. Su, vücut ısısını kontrol ettiği ve oksit stresini azalttığı için sporcular için çok önemlidir.

Tükürük üretir.

Gıda sindirimi sürecinde insan vücudu tükürük kullanır. Tükürüğün ana unsuru sudur çünkü enzimler, elektrolitler ve mukus içerir. Ayrıca burnu, ağzı ve gözleri nemli tutmaya yardımcı olur. Vücut düzenli sıvı alımı ile tükürük üretir.

Vücut ısısını normalleştirir.

Güneşli bir günde, fiziksel aktivite yaptığınızda vücut ısınır ve terleme şeklinde suyu serbest bırakır. Bu yüzden su seviyesini dengeli bir konumda tutmak gerekir. Vücutta su daha az ise, vücut daha fazla ısı depolar. Daha az su vücut ısısını artırır ve daha sonra vücut düzgün çalışamaz ve zayıf hisseder. Fiziksel yaralanmayı azaltmak ve vücut ısısını kontrol etmek için yeterince su için.

Baş ağrılarını tedavi eder.

Migren ve baş ağrısı hastalığı, insanlar daha az miktarda su içtiğinde ortaya çıkar. Araştırmalar, yeterince su içerseniz baş ağrısından kurtulabileceğinizi göstermiştir. Migren ve baş ağrıları hem tehlikeli hem de ağrılı hastalıklardır. Su içerek azaltabilirsiniz.

Hazımsızlığı giderir.

Vücudunuzu nemli tutmalısınız çünkü dehidrasyon gıda sindiriminde birçok soruna neden olur ve mideyi asidik hale getirir. Bu nedenle yemekten önce, yemek sırasında ve yemekten sonra yeterli miktarda su alın. Su, yiyecekleri küçük parçalara ayırmaya yardımcı olur ve ardından vücut yiyecekleri daha verimli bir şekilde sindirir. Dehidrasyon, mide ülseri ve mide ekşimesine yol açan kabızlığa neden olur. Vücudu yeterince içme suyu ile nemlendirmek gerekir.

Dokuları, omuriliği ve eklemlerin işlevini sağlar.

Vücudunuzun düzgün çalışmasını sağlamak için, onu nemli tutmalısınız. İnsan vücudunda %80 su içeren kıkırdak bulunur. Omurga ve eklemlerin yerleşik diskleridir. Su yardımıyla vücut, omurilik, eklemler ve dokulardaki yağ ve yağ seviyesini azaltır. Dehidrasyon eklem ağrılarını artırır, beyin fonksiyonlarını ve yapısını da etkiler. Yani daha az su alımı nedeniyle beyin düzgün çalışamaz ve beyin problemlerine yol açar.

Fazla kilolardan kurtarır.

Fazla kilolu kişi suyu kullanarak kilo ve vücut yağını kaybedebilir. Egzersiz ve diyet sırasında su içmek fazla kilolardan kurtulmanızı sağlar. Su kullanarak günde birkaç kalori yakabilirsiniz. Metabolizmayı artırabilir. İçme suyunun zamanlaması, vücut ağırlığının azaltılmasının ana unsurudur. Yarım saat önce su içerseniz, bir şeyler yemek o zaman vücut ağırlığınızı en etkili şekilde azaltır. Bu sayede kendinizi tok hissedersiniz ve daha az kalori yiyebilirsiniz.

Oksijen almamızı sağlar.

İnsan kanında yaklaşık %90 su bulunur. Kan ayrıca oksijen taşır ve vücudun farklı bir bölümüne sağlar. Su içerek vücuttaki kan dolaşımı artar. Cilt parlar ve yumuşaklık vücuttaki kan dolaşımına da bağlıdır. Kan dolaşımı daha iyiyse, sağlıklı bir vücudunuz var demektir. Erken yaşta cilt hastalıkları ve kırışıklık çizgileri ancak vücudun susuz kalmasıyla ortaya çıkar.

Böbrek taşını çıkarır.

Dehidrasyon böbrekte taş yapar ve ayrıca birçok hastalığa neden olur. Böbrek taşı yüksek miktarda su içilerek çıkarılabilir. Su kullanımı ile idrar hacmi artar ve böbrekten geçtiğinde taş küçük parçalara ayrılır. Bu sayede böbrek taşları vücuttan atılır. Su kullanımı böbrekte taş oluşumunu da durdurur.

Hastalıklarla ile mücadele eder.

Su tüketerek vücudunuzu hipertansiyon, kabızlık, idrar yolu enfeksiyonu ve tansiyon gibi bazı tıbbi durumlardan koruyabilirsiniz. Kan basıncı dehidrasyon ile oluşur. Çünkü kandaki su miktarı azaldıkça kanı kalınlaştırır ve tansiyon hastası olursunuz. Saf su almak için su filtrelerini kullanın. İçme suyundaki tüm istenmeyen ve tehlikeli maddeleri uzaklaştırır ve size temiz su verir. Su içmenin tüm faydalarını kullanarak sağlıklı bir vücuda sahip olabilir, tüm fiziksel aktivitelerin tadını çıkarabilirsiniz.