Su İçerek Kilo Vermenin İpuçları

Araştırmacılar, içme suyu ve kilo vermenin birbiriyle olumlu yönde ilişkili olduğunu belirtiyor. Daha fazla içme suyu kilo vermeye yardımcı olabilir ve ayrıca sağlıklı bir yaşamı teşvik edebilir ve verebilir. Obez kişi daha fazla su tüketerek vücut yağını ve kilosunu kaybedebilir. Biraz iş ve egzersiz yaptığınızda, zaman zaman su içmelisiniz. Bu sayede vücuttaki yağları serbest bırakarak kilo verebilirsiniz.

Su metabolizmayı hızlandırabilir ve günlük olarak birçok kalori yakabilir. Kilo vermek için su içmenin zamanlaması da çok önemlidir. Su kalori içermez. Bu yüzden kahve, meyve suları, soğuk içecekler, çay ve soda yerine bol su için ve fazla çaba harcamadan kilo verin. Vücudunuzun düzgün çalışmasını istiyorsanız temiz ve mikropsuz su içmeniz gerekir. Su filtrelerini kullanarak kimyasallardan ve mikroplardan arındırılmış suyu kolayca elde edebilirsiniz. Bu nedenle içme suyu için iyi filtreler satın alın. Temiz su içerseniz, vücut ağırlığınızı azaltmanıza yardımcı olur. Su, aşağıda verilen bazı nedenlerden dolayı kilo vermeye yardımcı olur.

Açlığınızı Bastırın

Su, açlık durumunu kontrol eden doğal bir kaliteye sahiptir. Bir kişi acıktığında yiyecek aramaya başlar. Ancak yemek yemek kilo vermenin bir yolu değildir. Daha fazla yemek yemek vücut ağırlığını artırabilir. Bu hayati durumda, su size yardımcı olur. Su içerek aç karnına yer kaplar ve beyne karnınızın dolu olduğuna dair bir sinyal gönderir. Kendinizi tok hissetmenizi sağlar ve açlığı azaltır.

Kalori Yakma Yeteneği

Su, kilo vermeye yardımcı olan kalorileri yakabilir. Çalışma, daha fazla su içmenin vücudunuzdan kalori saldığını gösteriyor. Suyu içtikten sonra, 90 dakika içinde kalorilerin yüzde 2 ila 3’ü yakılır. Yakılan kalori miktarını artırmak için ılık su için.

Atıkları Vücuttan Çıkarın

Su, atıkların vücuttan atılmasında önemli bir unsurdur. Vücut susuz kalırsa, atık maddeleri çıkaramaz. Dehidrasyon, kabızlık ve yiyeceklerin hazımsızlığı gibi birçok soruna neden olur. Su, vücuda sindirim sürecinde yardımcı olur. Vücuttaki sindirim süreci düzgün çalışıyorsa, fazla kilolardan kurtulursunuz.

Yağ Yakmak İçin Gerekli

Vücuttaki yağları yakmak için su gereklidir. Lipoliz işleminde, ilk adım, su yağ asitleri ve gliserol oluşturmak için yağ ile etkileşime girdiğinde meydana gelen hidrolizdir. İşlemi yağ yakmak için çok yararlıdır. Bu yüzden yağ yakmak ve kilo vermek için yeterince su içmeliyiz.Su içerek kilo vermenin birkaç adımı vardır.

Su Kullanımını Geliştirin

Süt, atıştırmalıklar, çay ve meyve suları gibi yüksek kalorileri tüketmeden tok hissetmenize yardımcı olduğu için su tüketimini artırın. Her gün daha az kalori tüketerek hızla kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için su içmek olmazsa olmazdır. İçmeyi sevseniz de sevmeseniz de sağlıklı olmanıza yardımcı olabilecek bir eylemdir. Suya lezzet katmak amacı öldürebilir. Tüm aromalıların katkı maddeleri, şeker ve kalorileri vardır, bu nedenle sade su için. Birçok insan su içmeyi unutur, bu nedenle bir süre sonra su içmenizi hatırlatan bir alarm kurun. Bu sayede sizde su içme alışkanlığı oluşur. Suyu daima yakın tutun. İşyerinde, evde ve biraz egzersiz yaparken su şişesini elinizde tutun. Bu sayede gün boyunca su içmiş olursunuz. Vücudun susuz kalmaması için günde en az sekiz bardak su içilmelidir.

Yemekten Önce Su İçin

Daha fazla su içtiğinizde daha az miktarda yersiniz çünkü bu kendinizi daha tok hissetmenize yardımcı olur. Bunu yaparak daha az kalori alırsınız ve kilo verme şansınız artar. Su, yiyeceklerin sindirimine yardımcı olur. Besinleri küçük parçalara ayırır ve besinlerini sindirir. Su içerek kilo vermenin en iyi yolu, herhangi bir şey yemeden önce su içmektir. Bu sayede sindirim süreci hızlı işler ve vücut ağırlığı hızla azalır. Su, vücut fonksiyonlarında önemli bir rol oynar.

İçecekleri Suyla Değiştirin

Kilo verme amacıyla, soğuk içecekler, meyve suları, soda ve meşrubat vb. yerine su için. Su, her gün yüzlerce gereksiz kalori yakan sıfır kaloriye sahiptir. Su dışında içtiğiniz hiçbir sıvı günlük su içme miktarınızı karşılamaz. Tuz almamak ve daha fazla su içmek vücut ağırlığının azalmasına yardımcı olur. Fazla tuz almamak ve daha fazla su içmek vücut ağırlığını azaltmaya yardımcı olur.