Royal Green Soft Su Arıtma Cihazı Modeli

Su Arıtma Filtresi Sisteminde Bakım Zamanını Uzatma

Sağlıklı yaşam için su filtre sistemi gereklidir. Bize sadece temiz su sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yaşam tarzımızı daha güvenli hale getirir. Su filtreleme sisteminin evde kurulumu iyi görünüyor ancak bakımı 12 ayda bir size pahalıya mal oluyor. Genellikle insanlar 12ayda bir maliyetli bakım yaptırmak istemedikleri için filtreleme sisteminden kaçınırlar.

Düzenli bakım tüyoları ve püf noktaları ile su filtrenizi emniyete almanız mümkündür. Sistemin bakımını zamanında yaptırırsanız kısa süreli bakım masraflarından kurtulmanız mümkün. Su filtresinin hızlı ve zamanında bakımını yönetmenize ve daha fazla hasarı önlemenize yardımcı olabilecek bazı yararlı ipuçları.

Filtre temizleme ve değiştirme

Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, su filtrasyon sistemi bakımının filtre temizliği ve değiştirilmesidir. Filtrenizin kısa bir süreden sonra bir değişiklik gerektirdiği açık değildir. Ancak, kılavuzdaki herhangi bir sanitizasyon veya diğer araçları kullanarak filtreyi temizleyebilirsiniz. Dosyalayıcının en iyi ve uzun süreli kullanımını elde etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, hesabınızda biraz para biriktirebilir ve filtreyi daha sonra değiştirebilirsiniz.

4 lü Housing Tipi Filtre Seti Royal Green marka

Su deposu temizliği

Sanitizasyon sizin için su filtresi tesisi için gereklidir, çünkü kozmetik gibi cilt güzelliğini arttırmak için önemlidir. Bir filtre ve temizleme suyu olmasına rağmen, depolama tankı su nedeniyle orada istenmeyen katmanlar alabilir. Su tankındaki kötü partiküller filtreye yol açar ve filtrasyon ömrünü kısaltır. Su tankını kendi başınıza dezenfekte edip temizlemeniz durumunda filtreyi uzun süre kullanabileceksiniz. Maksimum temiz su elde etmenize yardımcı olurken, masrafları da azaltacaktır.

Su borusu temizliği ve temizliği

Temiz su için bir su filtresine sahip olmak, diğer faktörlerden kolay kurtulmanızı sağlamaz. Su borularını da kontrol etmeniz gerekiyor. Temizlik ve sanitasyon gerektirirler. Filtrenizin uzun süre çalışmasını sağlamanın en iyi yolu, tüm su borularını sterilize etmektir. İdeal olarak, ana su deposunu temizleyebilir ve binadaki tüm su borularını temizlemek için dezenfektanları kullanabilirsiniz. Tüm zararlı madde ve mikropların sistemden uzaklaştırılmasına ve filtre üzerindeki filtrasyon yükünün azaltılmasına yardımcı olacaktır. Suyun sert olduğu bölgelerde yaşıyorsanız, bu temizleme sorunları filtreye en iyi şekilde yardımcı olabilir.

Damlama ve sızıntıları kontrol etmek

Damlamalar ve sızıntılar, su filtrelerinin en büyük ve en önemli düşmanlarından biridir. Sızıntı filtreye zarar verebilir ve ağır bakım için ödeme yapmanıza neden olur. Herhangi bir damlama veya sızıntı olup olmadığını kontrol etmek daha iyidir. Borularda veya ek yerlerinde herhangi bir çatlak gözlemlerseniz hemen düzeltebilirsiniz. Filtrasyon sisteminizin kendi kendine bakımını iyi yapmanıza yardımcı olur ve başka bir uzmana ihtiyaç duymazsınız.

Dirsekleri kontrol etmek

Su filtrenizi sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız, mafsalları ve memeleri kontrol ettiğinizden emin olun. Sık sık açılan eklemler veya nozulların genel olarak bir soruna neden olma olasılığı daha yüksektir. Vida kaybedebilir ve size uzun süre sağlam bir tutuş sağlamayacaktır. Uygun kontroller ve muayene ile bu ekleri veya memeleri zamanında değiştirebileceksiniz. Su filtreleme sisteminizle herhangi bir büyük felaketten kaçınmanıza yardımcı olabilir.

SULOOK Su Arıtma Cihazı Için 3 Tarafı T Dirsek Fitting Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Yüzeyleri temiz ve kuru tutun

Su filtreleme sistemiyle ilgili yaygın ihmallerden biri nem ve uygun temizlik yapılmamasıdır. Su filtresi olduğu için her yerde su olacaktır, ancak filtrenin dışında değil, içinde olacaktır. Bir temizlik seansı geçirdiyseniz veya bir su sızıntısı varsa, onu yerinde temizlemeniz gerekir. Dış yüzey kuru ve temiz olmalıdır, böylece borulara, tanklara veya evlerinize de zarar gelmez.

Planlanmış bakımı asla kaçırmayın

Su filtreleme sisteminizin rutin bakımını yapmak iyidir ancak uzman bakımı gereklidir. Günlük kontrol ve bakım ile bakım ziyaretleri arasında uzun bir süre olabilir ancak bunları göz ardı edemezsiniz. Bu ziyaretlerden kaçınmak hiç de uygun değil. Yalnızca profesyoneller size en iyi bakımı sağlayabilir ve daha fazla ipucu önerebilir. Ayrıca, filtrenin performansını kontrol etmek ve yükseltmeye doğru zamanda gitmenize yardımcı olmak için araç ve gereçlere sahiptirler. Bu nedenle, şirketin bakım ziyaretlerini kaçırmamayı unutmayın.