Royal Green Soft Su Arıtma Cihazı Modeli

Su Arıtma Cihazlarının Filtrelerin Ömrü Ne Kadar?

Su filtrelerini satın aldığınızda bildiğiniz bazı temel özellikleri vardır. Mükemmel tek filtre sistemini filtreleme özellikleri, kurulumu, etkinliği, fiyatı, markası ve olası sertifikaları ile tanırsınız. Ancak asıl mesele ise;  o da su filtrelerinin ne kadar doğru çalıştığıdır. Herkes su filtrelerinin ne kadar süreceğini hesaba katmalıdır. Marka türleri, mevcut su türü, kullanım sıklığı, filtrelenen su miktarı gibi birçok faktöre bağlıdır. Filtreyi birkaç haftada bir değiştirmeniz durumunda. Çok zaman, para, enerji harcayacak ve onları arayacaksınız. Su filtresi sağlığınıza yardımcı olur, ayrıca paranızı da etkiler. Her geçen gün filtrelenmiş su almayarak hem para biriktiriyorsunuz, hem de herhangi bir plastikle kirletmeyerek iklime katkıda bulunuyorsunuz. Kartuşu ayda bir defadan fazla satın alırsanız, ekonomik ve çevre dostu olmayan bir fayda sağlamaz.

Filtrelerin ne yaptığını bilmeniz gereken ilk ana şey. Filtredeki kıkırdaklar toksini, kimyasalları, tortuları ve mikro gözenekleri vb. yakalar. Su filtreleri bu pislik maddelerle dolduğunda, bu alet artık doğru çalışmaz. Filtreleri şimdi değiştirmezseniz, filtrelenmiş suyu alamazsınız. Filtrelenmemiş su içiyorsunuz.

4 lü Housing Tipi Filtre Seti Royal Green marka

Ömrü ölçün

Filtre hacminin kullanım ömrünü satın aldığınız firma adına göre ölçebilirsiniz. Üreticiler size filtrenin kaç galon filtreleyebileceğini ve kaç ay sonra değiştirebileceğinizi söyler. Ortalama olarak, bir filtre en az altı ay veya yaklaşık 10.000 galon su için düzgün çalışmalıdır. Ancak aynı zamanda çelişkilidir çünkü su kullanım miktarı evden eve farklılık gösterir.

Su filtresi değişimini etkileyen faktörler

Çeşitli unsurlar, bir süre sonra filtre sisteminin değiştirilmesini etkiler.

Sedimentler

Herkesin tüm evin su filtre sistemini tamir etmek istemesinin ana nedeni budur. Tortular, suyunuzda çok fazla kalıntı olduğunu gösterir. Bunun oranı, yaşadığınız bölgeye bağlıdır. Kirli bir bölgenin yakınında yaşıyorsanız, tortular normalden daha fazladır. Suyunuzda herhangi bir kalıntı hissederseniz, doğru çalışmadığından filtreyi değiştirin.

Kapaklı 10 inch Housing Tipi Royal Green p5 Spun filtre

Kullanımı

Filtre sistemini ne kadar kullandığınız da filtre sistemini değiştirmenin ana unsurudur. Her türlü mikrop ve toksik elementi suyunuzdan ayırmak için bir filtre alırsınız. Çok insanla yaşıyorsanız, filtre sisteminin kullanımı artar. Üzerindeki iş yükü de artar. Bu nedenle, mikroplardan arınmış su elde etmek için bir süre sonra su sistemini değiştirmelisiniz. Bazı durumlarda sadece filtre değişmekle kalmaz, kartuş ve tanklar da yenilenir.

Filtreleri değiştirirken bunu nasıl anlarız?

Filtreyi değiştirmede asıl mesele zamanın geldiğini nasıl anlayacağımızdır. Bazı üreticiler bu konuda çok endişeli, bu yüzden bunun üzerine faydalı göstergeler yerleştiriyorlar. Ama bazıları bunu yapmadı. Bu göstergeler sayesinde su filtreleme sistemlerinizin işe yaramaz olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Tat değişim olur

Filtre sistemi düzgün çalışmadığında suyun tadı değişir ve garip tadı geri alır. Filtrelenmemiş su sorunu, su filtrelerinize takılmayan toksin kimyasalları ve mineraller nedeniyle oluşur. Tüm bunlar, filtreyi uzun süre değiştirmediğinizde olur. Bu nedenle içme suyunun kirlenmesini istemiyorsanız su filtrelerini hemen değiştirin.

Işıklar ve LED’ler

Bazı şirketler değiştirme süresi konusunda endişeleniyor. Bu nedenle, yapımcılar, filtreleri ve kartuşu değiştireceğiniz zamanın geldiğini size göstermek için bu gadget’a bazı yanıp sönen ışıklar ekler. Filtre sisteminin doğru çalıştığını bilmenize yardımcı olacak akıllı bir sistem koyarlar. Işıkların işareti ile hane halkı, saf ve temiz su istedikleri için en kısa sürede değiştirmektedir.