Luxplus Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazında Evde Su Kalitesini Test Etmenin Hızlı Yolları

Su, vücudumuzun ve tüm evrenin temel bir bileşenidir. Su olmadan, dünyada ve hatta evrende yaşam hayali yoktur. Evrendeki her canlı organizma, hayatta kalmak için suya ihtiyaç duyar. Ortalama su gereksinimleri farklı olabilir, ancak nihayetinde çok önemlidir. İnsanlar için günde belirli bir ortalama miktarda su tüketmek gerekir. Bununla birlikte, tüketilebilir suyun belirli su yumuşatıcılardan geçmesi gerekir. Tüm doğal ve ham kaynaklardan su içmek mümkün değildir. Deniz suyu gibi, içinde tuz ve diğer mineraller veya yabancı maddeler bulunur. Öte yandan, dağlardan gelen bazı nehirler veya şelaleler, tüketim için iyi olmayan sert sulara sahiptir.

Kırsal kuzey bölgelerinde veya deniz seviyesine yakın yerlerde yaşayan insanlar su kalitesi ile ilgili sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Her tür su içme, temizlik, yemek pişirme ve yıkama konusunda da size yardımcı olamaz. Yeni bir yere gittiğinizde su testi yaptırmanız gerekir. Konut veya ticari amaçlı olarak, piyasada su kalitesini test etmek için çok sayıda seçenek mevcuttur. Su içerikleri hakkında bir sertifikasyona ve ayrıntılı referansa sahip olmanıza yardımcı olur.

Evde Su Kalitesini Kontrol Edebilir misiniz?

Su kalitesi testini ticari bir alandan alma seçeneğiniz yoksa, neden evde denemiyorsunuz? Bu sadece ciddi endişeler için değil, aynı zamanda çocuklarınıza suyla ilgili bazı basit gerçekleri açıklama etkinliğine sahip olabilirsiniz. Özellikle şu anki karantina durumunda, çocuklarınızla su deneyleri yapmak harika ve eğlenceli bir aktivite gibi görünüyor. Evde su kalitesini test etmek için bazı hızlı ve kolay seçenekler vardır. Öyleyse neden bunlarla başlamıyorsunuz:

Ana Kontrol

  • Evde su kalitesini kontrol etmek için yapabileceğiniz ilk adım, temel incelemedir. Koku, renk ve tat olmak üzere üç adımı içerir.
  • Renk – temel adımlardan biri, musluğunuza gelen sulu boyanın değerlendirilmesi ile ilgilidir. Suyun biraz akmasına izin verin ve ardından berrak bir bardak su doldurun. Işık içinden geçeceği için bardağı ışığa karşı tutun. Işık, berrak olmasına rağmen geçerse ve renk, kahverengi veya paslı değilse su berraktır. Herhangi bir renk parçacığı olması durumunda, uygun bir kontrol yaptırmanız gerekir.
  • Koku – su kalitesini test etmenin bir başka çok temel ve etkili yolu. Suda, arıtma tesisinde kullanılan klor nedeniyle ağartıcı kokusu alabilirsiniz. Zararlı değildir; sadece bir süre kapta su koymanız gerekir ve sıralanacaktır. Ancak, çürük yumurta veya küf gibi kokuyorsa, bir sorun var demektir.
  • Tadı – son seçenek tadıdır. Kaliteli su tatsızdır ve vücudunuza normal gelir. Herhangi bir tat hissettiğinizde veya midenizde sert bir his hissettiğinizde, gerçeği kontrol etmeniz gerekir.

sabun testi

Sert suyu yumuşak hale getirmek için biraz su yumuşatıcı almanız gerekip gerekmediğini belirlemek için en iyi, kullanışlı ve akılda kalıcı su testlerinden biridir. Kentsel alanlarda bile, bazen sert su büyük bir karmaşadır. Normal bir rutinde bunun hakkında fikir edinebilirsiniz, ancak bir test yapmak, net bir tanımlama yapmanıza yardımcı olabilir. Bir şişeyi üçte birine kadar suyla doldurun ve içine birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin. Temel ve deterjan içermeyen bir sabun seçtiğinizden emin olun. Şimdi, ortalığı karıştırmak istemediğiniz için kapağı sıktıktan sonra şişeyi sallayın. Köpüksüz sütlü veya bulanık su alacaksanız, o zaman sert sudur. Yumuşak su, üstte köpük yapar ve altta kolayca yerleşir. Test size anında sonuç verecektir.

Wash Your Hands, Soap, Stay At Home

Su Sertliği Kiti

Sabun testi, evinizdeki suyun yumuşak mı yoksa sert mi olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Ancak sertlik derecesini elde edemezsiniz. Öyleyse neden bir su sertlik seti ile denemiyorsunuz? Kit, test şeritleri ve renk tablosu ile birlikte gelir. Banyo musluğundan bir bardağa soğuk su doldurmanız yeterlidir. Şimdi test şeridini bardağa batırın. Şeridin rengini değiştirmesine izin verin. Renk değiştikçe şeridi çıkarın ve sertlik yoğunluğunu bulmak için renk tablosuyla eşleştirin. Yoğunluk, en iyi su yumuşatıcıları seçmenize yardımcı olacaktır. Şeridi akan musluk suyunun altına yerleştirmediğinizden emin olun, bu size doğru sonuçları vermeyecektir.