Royal Green Lux Plus Su Arıtma Cihazına Yakından Bakıyoruz

NSF International’ın Sertifikalandırdığı Güvenilir Su Arıtma Cihazı LuxPlus NSF/ANSI 58 sertifikalıdır. ABD merkezli NSF International tarafından belgelenen Royal Green Luxplus su arıtma cihazı; içerisinde yer alan ABD malı Omnipure marka sediment filtre, granül aktif karbon filtre, Dupont Dow Filmtec membran filtre ile şebeke suyunu çamur, tortu, pas, kum, toz, ağır metal, organik maddeler, kötü koku vs. den arındırır. Biocera mineral pH filtre sayesinde de temiz suya musluktan akmadan önce mineral takviyesi yaparak suyu zenginleştirir. pH oranını düzenleyerek, düşük ORP’li antioksidan ve hidrojenli bir su elde edilerek, musluk suyunu içme suyuna dönüştürür.

Luxplus su arıtma cihazı yeni slim kasa tasarımı

 

Royal Green LuxPlus serisi su arıtma cihazımız NSF/ANSI 58 sertifikasına sahiptir. Amerikan malı filtrelerden oluşan, en kaliteli su arıtma cihazlarından biridir. NSF/ANSI 58 belgesinin yanı sıra TSEK, ISO, CE, WQA sertifikaları da mevcuttur tüm bu sertifikalara bu bağlantıdan bakabilirsiniz.

 

Royal Green Luxplus Serisi Su Arıtma Cihazında Kullanılan Filtreler

Omnipure K5605SS Tortu, 2 adet K5628SS GAC Karbon , Dupont Dow Filmtec BW60-1812-75 GPD RO Membran, Biocera A.A pH ve Omnipure K5633SS Post Karbon Filtresi kullanılmıştır.

NSF/ANSI 58 Belgeli Royal Green Luxplus Su Arıtma Cihazı Teknik Özellikleri

8 Litre TankPAC marka, RO-122 NSF/ANSI 58 sertifikalı çelik su tankı sayesinde 8 litre suyunuz her zaman hazırda bekler, siz kullandıkça Luxplus su arıtma cihazı eksilen suyu hemen geri tazeler.

Pae RO-122 Depolama Tankı

NSF/ANSI 58 Sertifikalı Easywell ZWDF-1002 Model Avrupa Krom Musluk (Kurşun içermediğinin ve insan sağlığı için hiç bir zararlı madde olmadığını  NSF International tarafından ürün belgelendirilmiştir)

Alya NSF 58 ve 42 Onaylı Su Arıtma Musluğu

NSF/ANSI 58 ve FDA Sertifikalı Dünyanın En kaliteli Amerikan malı Dupont Dow Filmtec BW60-1812-75 GPD membran sayesinde günlük 280 litre su arıtma kapasitesine sahip (saatte 12 litre arıtım hızı)

Dupont Dow Filmtec 75 Gpd Membran Filtreler

Motorlu ve Motorsuz Seçenekleri (Motorlu model evinizin şebeke suyu basıncı düşük olduğunda (en az 3,5 bar olmalı) tercih edilmelidir. Motorsuz modelimizi 3,5 bar ve üzeri ise tercih edebilirsiniz. Motorsuz model Luxplus su arıtma cihazına sonradan da motor eklenebilmektedir.

Su Arıtma Cihazı Pompasının Faydaları

Kapalı kasa slim tankı dışında  inline tabir edilen kullan at kapsül filtreler tercih edilmiştir.

Royal Green Luxplus Slim Kasa Su Arıtma Cihazı

 • Yüksek su basınçlarına karşı Luxplus su arıtma cihazını korumak için motorlu modellerde 50PSI, motorsuz modellerde 70PSI basınç koruyucu valf tercih edilmiştir.
 • Bağlantı bileşenleri Quick bağlantı sayesinde hızlı bir şekilde alet kullanmadan sökebilirsiniz.
 • Altı aşama filtre teknolojisi sayesinde mineralli ve pH’lı su elde edebilirsiniz.
 • 2 Yıl garanti
 • Arıtma cihazı kaynaklı oluşabilecek zararlara karşı sigortalıdır.
 • 81 ilimizde ücretsiz montaj hizmeti veriyoruz.

 

Royal Green Su Arıtma Cihazı Allianz Sigortası

Royal Green Luxplus Serisi Su Arıtma Cihazı Suyu Nasıl Arıtıyor Hangi Aşama ve Filtreler Kullanılıyor

Birinci Aşama Omnipure K5605SS Modeli Tortu Filtresi

Omnipure K5605SS 5 Micron tortu sediment filtresi; Şehir şebekesi ve herhangi bir su kaynağında suyun içerisindeki kil, tortu, çamur, mil gibi gözle görünür ya da görünmez partikülleri 5 mikron gözenekli filtreden süzer. %100 polipropilen malzemeden üretilmiş contalı Omnipure K5605Ss filtresi şebeke suyunun tortu oranlarına göre maksimum 24 ay da bir yenilenmelidir.

İkinci Aşama Omnipure K5628SS Granül Aktif Karbon (GAC) Filtresi

Granül aktif karbonlu (GAC) filtre, bazı kimyasalları, özellikle organik kimyasalları sudan çıkarmak için kullanılan filtrelere karbon filtre denir. Hidrojen sülfür ve klor gibi maddeleri, koku ve tat veren kimyasalları uzaklaştırmak için tercih edilirler.

Aktif Karbon Neleri Tutar?

 • Klor
 • Klor bileşikleri
 • Deterjan
 • Sanayi atıkları
 • Hoş olmayan koku ve tat oluşturan organik maddeler
 • Petrol
 • Asbest

gibi maddeler insan sağlığına zararlıdır, suyu kullanılmaz hale getirirler. Aktif edilmiş karbonun, 100 kat arttırılan yüzey alanı (1200 m²/gr) ve yüksek absorbsiyon özelliği sayesinde, kirleticilerden kaynaklı renk, tat ve koku giderimi yapılır.

Aktif karbon sistemleri fiziki-kimyasal arıtma yaparlar. Bu işlem fiziksel süzmenin yanında absorbsiyonu kapsadığı için uzman mühendis (servis) tarafından verilen kullanım ömrü sonunda aktif karbonun tamamen değiştirilmesi gereklidir. değişim süresi Luxplus su arıtma cihazımızda suyun klor durumuna göre 12-24 aydır.

Karbon Filtreleri Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazında, zararlı maddeleri sudan uzaklaştırır. Kirli maddeleri fiziksel olarak bloke eden veya kimyasal olarak gideren filtrasyondur, Karbon filtreleri, granüler veya blok formunda, son derece gözenekli olarak işlem görmüş küçük karbon parçalarıdır. Sadece bir gram aktif karbonun yüzey alanı 500-3000m2’dir. Kirleticileri adsorbe etme de çok etkili olmasına izin veren yüzey alanı mevcuttur.

Yüzey alanına ek olarak, aktif karbon filtreleri çıkardıkları kirleticilerin boyutu bakımından farklı yeteneklere sahiptir. Aktif karbon filtreler yaklaşık 50 mikron ila 0,5 mikron arasındadır. Daha etkin ve küçük gözenekler ne kadar küçükse su akışını da o oranda azaltır!

Su karbon filtreden geçerken kimyasallar karbona yapışarak kloru uzaklaştırır. Etkililik suyun akışına ve sıcaklığına bağlıdır. Bu nedenle çoğu küçük aktif karbon filtresi düşük basınçlı ve soğuk suyla kullanılmalıdır.

Aktif karbonlar; Hindistan cevizi, odun, kömür, fındık kabuğu vb. maddelerden üretiliyor. Odun ya da kömürden imal edilen karbon filtreleri piyasada ucuz olarak çok miktarda satılmaktadır. Arıtma cihazında fiyatı belirleyen unsurlardan birisi de budur. Omnipure K5628SS filtremiz %100 hindistan cevizi kabuğundan imal edilmiştir.

Üçüncü Aşama Omnipure K5628SS Granül Aktif Karbon (GAC) Filtresi

Luxplus su arıtma cihazında 2 adet Omnipure K5628SS GAC karbon filtresi kullanılmıştır. Bu yüzden 2. ve 3. aşama da ki filtreler aynıdır. Neden 2 adet seri bağlantılı, GAC karbon tercih ediliyor? Yüksek klor düzeyi sular da tek karbon filtre yetersiz kalır. Daha fazla klor tutulmasını sağlamak için, iki adet karbon filtre kullanılmıştır.

Dördüncü Aşama Dupont Dow Filmtec BW60-1812-75 GPD Membran Filtresi

Ro membranlı arıtma cihazlarında, suyu direkt membrana veremezsiniz, membran öncesi bir ön arıtma yapmak zorundasınız. Membran öncesi filtreler ne kadar kaliteli olursa, membran filtrenin ömrüde uzun ve sağlıklı olur. Luxplus su arıtma cihazında Amerikan malı Dupont Filmtec membran tercih edilmiştir. Filtrelerin uzun ömürlü olmasını sağlamaktayız.

Ters Ozmos Membran Filtre Ne Demek?

Ters ozmos filtreleme işlemi sırasında suya basınç uygulanarak sudaki iyonları, molekülleri ve daha büyük parçacıkları içme suyundan uzaklaştırmak için yarı geçirgen bir membran kullanan bir su arıtma teknolojisidir. Mikropartiküllerin ve ağır metallerin ayrıştırılma işlemidir. Bilinen en etkin su arıtma yöntemine sahip, ters ozmos su arıtma cihazları, önceki aşamalarda ayrıştırılması güç olan küçük boyutlu maddeleri, sudan arındırma konusunda başarılıdırlar.

Ters ozmos teknolojisi sayesinde su; milimetrenin on milyonda biri çapındaki gözeneklerden geçer. Bu teknolojiye sahip olmayan su arıtma cihazlarında ise su 0,5 -10 mikron çapındaki filtrelerden geçmektedir. Ters ozmos filtresinin gözenekleri 5 bin ila 100 bin kat arasında daha küçüktür. Bu nedenle su arıtma işlemi daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yine burada kabul görmüş FDA onaylı membran filtresi tercih etmemiz gerekiyor, hem uzun ömürlü olması bakımından, hem de kısa sürede deforme olup, içtiğiniz suyun kalitesinden emin olamadığınız için, kaliteli membranlar tercih edilmelidir. Dupont Dow Filmtec BW60-1812-75 GPD membranımızın, 2 yılda bir yenisiyle değişim yapılması hijyenik ve kaliteli su elde etme bakından değişimleri yetkili servis tarafından yapılmalıdır.

Beşinci Aşama Omnipure K5633SS Post Karbon Filtresi

Omnipure K5633SS post karbon filtresi

Membrandan çıkan su artık su tankımızda tutulmaktadır burada bekleyen su saf sudur. Membrandan geçebilecek uçucu klor gazlarını, en son aşamada post tatlandırıcı filtrede son kez tutulur. Burada suda oluşabilecek kötü kokuları tatlandırıcı diye tabir ettiğimiz karbon filtresi ile üzerinde tutar. Tat fitresi suya bir şeyler katmaz sadece tutma özelliği vardır. Buraya kadar olan kısım genel evtipi ters ozmos su arıtma cihazı aşamalarıydı. Gelelim ileri seviye, ters ozmos su arıtma sistemine.

Altıncı Aşama Biocera A.A Mineral pH Filtresi

Biocera A.A Filtre

Piyasa da birçok mineral pH filtresi var, ama bunlardan bir kaçı güvenilirdir. Biocera pH filtresi güvenilir olarak ön plana çıkıyor. Bu yüzden biz daha çok güvenilir olanın üzerine yoğunlaşma yapmak istiyoruz. Sağlıklı olmayan mineral ya da pH filtreleri arıtılmış suyu tekrar kanserojen olarak kirletebilir.

Alkaliler afişlerdir

FDA uyumlu Biocera antioksidan alkali filtresi klinik tetsleri yapılmış en güvenilir filtre olduğu için 6. Aşama olarak arıtma cihazlarımızda ileri seviye ters ozmos su arıtma olarak tasarlıyoruz.

Nemlendirilmiş su banneri

Biocera filtresi suya kalsiyummagnezyum, potasyum ve sodyum gibi mineralleri suya geri kazandırır bunların yanında suyun Hidrojen iyonlarını yükselterek suyun ph değerini 7,5 ve üzerine çıkarır aynı zamanda eklediği mineraller sayesinde 5ppm olan arıtma suyunu 20-30 ppm değerlerine kadar iletken hale getirir ve suyu saflıktan çıkarır ve insan sağlığı için faydalı bir su haline dönüştürür.

Antioksidan su banneri

Royal Green Luxplus Su Arıtma Cihazı Filtre Değişim Tarihleri

Luxplus Su Arıtma Cihazı Müşteri Memnuniyetleri

Royal Green Luxplus Su Üretim Performans Testi

Royal Green Lux Plus su Arıtma Cihazı Verim Tablosu

Royal Green Luxplus Ürün Ölçüleri

Luxplus Su Arıtma Cihazı Ürün Ölçüleri