Point of view shot of a man pouring a glass of fresh water from a kitchen faucet

içtiğimiz suyu test ettirmeli miyim?

Hayır!

Suyunuzu asla test ettirmemelisiniz. her ay suyunu test ettirmek yerine arıtma cihazı ile suyunuzu arıtarak istifade edebilirsiniz. ve daha sonra tds ve ph metre ile başkalarına ihtiyaç duymadan kontrol altına alabiliriz.

Su hayattır! Su, hayatınızdaki hemen hemen her şeyi etkileyebilir veya etkileyebilir. Suyunuzun aileniz için olduğu kadar sıhhi tesisatınız ve aletleriniz için de güvenli ve sağlıklı olduğundan emin olmak istiyorsanız, suyunuzu test etmenin uygun arıtma için gerekli bir adım olduğunu zaten anlamışsınızdır. Doktora gidip senin sorunun ne olduğunu tahmin etmesini beklemezsin, değil mi? Yani, bir doktor uygun testler – röntgen, CAT taramaları, MRI, kan testleri, vb. yapmadan sizi tedavi etmeye çalışsaydı, muhtemelen morarırdınız. O halde neden bir su doktorunun vücudunuzda da testler yapmasını beklemiyorsunuz? su, böylece uygun şekilde arıtılabilir mi? Yani, “Merhaba, yerel su satıcım bana ÜCRETSİZ su testi yapacak” diyebilirsiniz. Evet, kulağa gerçekten hoş geliyor – belki o da acil beyin ameliyatı yapabilir! Ya doktorunuz “Sana ücretsiz kan testi yapacağım” derse? Çoğu doktor bu testler için saygın laboratuvarlar kullanır ve birkaç kirleticiyi test eden taşınabilir bir test kitine sahip su yumuşatıcı satıcısından değil, saygın bir laboratuvardan su testi yaptırmanızı tavsiye ederim… o! Yalnızca US EPA’ya ve standart yöntemlere göre test yapan bir laboratuvarın testine güvenmelisiniz ve testlerimiz tam olarak budur. Bir su satıcısı, suyunuzu sertlik, demir, pH ve TDS gibi birkaç şey için test edecek… muhtemelen bu kadar. Gerçekte, özellikle kuyu suyundaysanız, suyunuz hakkında beni daha çok tanımak önemlidir. Belediye veya şehir suyunuz varsa, ülkenizdeki birçok su raporuna erişimimiz var ve suyunuzu çok etkili bir şekilde arıtmak için ihtiyaç duyduğumuz bilgilere genel olarak sahip olabiliriz. Ancak, kuyu suyundaysanız, suyunuz evden eve önemli ölçüde değişebilir. İşte o zaman iyi bir detaylı analize ihtiyacımız var. Önerdiğimiz birkaç test var, bunların çoğu laboratuvarlardan geliyor, ancak birkaç tanesini kendiniz yapmanız gerekiyor:

Point of view shot of a man pouring a glass of fresh water from a kitchen faucet

Kapsamlı Laboratuar Su Testi – Bu bizim en ekonomik ve popüler testimizdir… çünkü size paranızın karşılığını fazlasıyla verir. En önemli kirleticilerin 38’ini test eder. Aynı sayfada, BART Demir ve/veya Kükürt Azaltıcı Bakteri Testlerini seçebilirsiniz – Bu, suyunuzun çoğu su arıtma ekipmanı için çok zararlı olan demir ve/veya kükürt azaltan bakteri içerip içermediğini kesin olarak belirlemenin en iyi yoludur ve uygun şekilde tedavi edilmelidir. Birine veya diğerine ihtiyacınız olmadığından eminseniz, her test ayrı ayrı (Demir ve Kükürt) satın alınabilir. Emin olmak için genelde ikisini birden yapmanızı tavsiye ederim. Çürük yumurta kokunuz varsa, bir Hidrojen Sülfür Testi – Kükürt gazı yapmak isteyeceksiniz, bu da kötü çürük yumurta kokusunun hızla dağıldığını ve bunu test etmek için en iyi yöntemin su çekildikten hemen sonra olduğunu gösterir. Bu testte, cam tüpün uçlarını kırıp bir bardak taze çekilmiş suya koyup sonuçların çıkması için üç (3) dakika beklemeniz yeterlidir. Bu test, Kapsamlı Laboratuvar Su Testi ile aynı sayfadadır.
Pestisitlerle Su Kontrolü Laboratuvarı Su Testi – Suyunuz hakkında gerçekten endişeleriniz varsa, bu test, bir laboratuvar bakteri testi de dahil olmak üzere 107 farklı kirletici maddeyi kontrol eder.
Komple RO Ekranı Laboratuvar Testi – Bu test, tüm evi kapsayan bir Ters Ozmoz Sistemi gerektirebilecek ciddi su sorunlarınız olduğunda veya Ticari veya Endüstriyel bir RO sistemine ihtiyaç duyabilecek bir işletme için yapılır.