En iyi yumuşatma sistemleri

Sert su evde tipik bir sorundur. Lekeli aparatlar ve lekeli giysi grupları ve kuru cilt gibi birçok soruna yol açabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız, sorunlarınızı çözen su yumuşatma sistemlerine ihtiyacınız var. Suyu sertleştiren ana element kalsiyum ve magnezyumdur. Su yumuşatma sistemi, sert sudaki kalsiyum ve magnezyumu uzaklaştırır ve onu yumuşak suya dönüştürür. Ayrıca sudaki demiri ortadan kaldırır ve suyun kalitesini ve genel tadı artırır. Bildiğiniz gibi piyasada birçok model bulunmaktadır. En iyi su yumuşatma sistemini seçerken, evinizdeki suyun sertlik seviyesi, bütçeniz, eviniz için boyut ve karışık su kullanımı ve belirli bir su yumuşatıcının mekanik işlevselliği gibi çeşitli faktörlere odaklanırsınız. Aileniz ve eviniz için doğru su filtrelerini ve yumuşatıcı sistemini bulmanız gerekiyor. İşte en iyi su yumuşatma sistemlerinin bazı temel özellikleri.

Water Softening Systems | Safa Arıtma

Doğru Tane Sayısı

Su yumuşatıcının verimini tane sayısına göre kontrol edebilirsiniz. İlk olarak, galon başına tahıl hakkında bilginiz var. Suyun sertliğini belirlemesi gerekir. Ayrıca, eviniz için en iyi su yumuşatıcıyı ölçmek için kullanın. Su yumuşatıcı satın almadan önce suyunuzu sertleştiren minerallerin varlığını ölçmek gerekir. Suyun sertlik seviyesini değerlendirmek için bir sert su haritası kullanırsınız. Ayrıca, su sertliğini tahmin etmek için bölgenizin yıllık içme kalitesi raporunu kontrol edin. Bir tane, 1/7000 galon suya eşittir. Ev suyunuzun galon başına tahılını ölçtüğünüzde, en iyi su yumuşatma ünitesini zorlanmadan seçersiniz. Galon başına tahılı ölçtükten sonra, evinizdeki insan sayısını, bir kişinin günde kullandığı ortalama bir galon sayısı olan 80 ile çarpın. Sonucu, evinizin suyundaki tahıl sayısıyla çarpın. Sonuçları aklınızda bulundurun çünkü bu rakamlar yumuşatıcı ünitenizin günlük tahıl sayısını ne kadar uzaklaştırdığını göstermektedir. Tahıl sayısı gereksiniminizi aşan su yumuşatıcıyı satın alın.

12 of the Best Water Softeners for Well Water Owners in 2021 | World Water  Reserve

Yüksek Demir Seviyesini Kaldırır

Kalsiyum ve magnezyum sadece suyu sertleştiren elementler değildir. Demir, suyu sertleştirmede de rol oynar. Demir seviyesi 0.3mg/l’den yükselirse, evde leke, su renginin değişmesi, kötü tat, tortu ve diğer estetik sorunlara neden olur. Daha az miktarda demir sağlığı etkilemez. DIY kiti ile sudaki demir seviyesini kontrol edebilirsiniz. Kullanımı kolay ve ekonomiktir ve ayrıca suda demiri kendi duyularınızla test eder.

  • Gölge: Sarı, bulutlu, kahverengi
  • Oder: sert veya metalik
  • Tat: metalik ve hoş olmayan

Suyunuzdaki demir izlerini kolayca giderecek ve size temiz içme suyu verecek bir su yumuşatma ünitesi kullanın.

Ek Kirleticileri Kaldırın

Tortu ve kalıntı gibi sudaki ekstra kirletici partikülleri gideren su yumuşatma sistemi satın alın. Suyu tüm zararlı kirleticilerle temizleyen bir su filtreleme sistemi de mevcuttur. Koku, kurşun, çözünmüş katı parçacık, virüs, bakteri, kimyasallar, kistler, tortular ve klor tadı ile ailenizi korumanıza yardımcı olabilir. Yüksek akış valfi, dokunmatik ekran, düşük tuz göstergeleri ve su akış göstergeleri gibi bazı faydalı özellikler de içerir.

Ultra Yüksek Akış Valfi

Evinizde yaşayan herkesin ihtiyacını karşılayabilecek su yumuşatma sistemini satın alın. Her spa banyosu su yumuşatıcısına bir ultra yüksek akış valfi takılıdır. Bunun amacı sürekli bir basınç akışı sağlamaktır. Sıhhi tesisat sisteminiz her zaman doğru çalışıyorsa, iyi bir yumuşak su akışı elde edersiniz. Bir su yumuşatma ünitesi kurarken, asıl endişeniz su kaynağınızın basıncıdır. 125 psi’yi uzatmamalıdır. Size doğru basınç sağlayan yumuşatıcı ünitesini alın.

 

Kurulum

En iyi su yumuşatma ünitesi tüm talimatları ve detayları ile birlikte gelir. Kurulum işlemi de oldukça kolaydır. Bir baypas valfi, konektörler ve elektrik prizleri vb. içerir. Üniteyi reçete ile birlikte satın alın ve kurulum prosedürünü herhangi bir zorlukla karşılaşmadan anlayabilirsiniz.

Rejenerasyon stili

Bir su yumuşatma sistemi harika bir ünitedir çünkü size yumuşak su verir, bu da sizin için faydalıdır. Ayrıca yüksek enerji faturalarından kaçınmak için verimli bir şekilde çalışacaktır. Enerji ve paradan tasarruf etmek istiyorsanız, rejenerasyon teknolojisine sahip daha yumuşak bir su ünitesi satın alın. Rejenerasyon döngüsü sadece gerektiğinde yapılır, gereksiz bir zamanda gerçekleşmez. Üzerindeki zamanlayıcı, düzenli bir zaman çizelgesinde yenilemek için ayarlanabilir.

Su yumuşatıcılar, ev sahibini aşağıdakilerden kurtarabilecek olan talep Yenileme Tekniği’ni kullanır:

  • Tuz
  • Suçlu
  • Enerji
  • Para