Luxplus Su Arıtma Cihazı

COVID-19 Ortasında Büyük Odak Noktasında Güvenli Su Arıtma

Yeni koronavirüsün yayılması kitleler arasında korku ve endişe yarattı. İnsanlar günümüzde dış mekan ürünleri satın almaktan çekiniyor. Ama temiz suya veya yumuşak su kaynağına sahip olmayan biri ne yapar? Belli ki musluk suyunu içemeyecekler. COVID-19’da Güvenli Su Tedavisi Ancak dışarı çıkmak ve içme suyu almak enfeksiyon riskini artırması kesinleşti. Peki ne yapmalıyız?

Su Filtresi Sistemi Montaj Yaptırın!

Evinize bir su filtreleme tesisi kurmanın gereksiz ve para kaybı olduğunu düşünülürse bu gerçeği yansıtmıyor. COVID-19’un ortasında evden çıkmak enfeksiyon riskini artırır . En iyi çözüm su filtresi sistemine sahip olmaktır. Su sorunlarınıza bağlı olarak bir RO filtresi veya iyonizasyon filtresi almanız gerekip gerekmediğidir. Bir su filtresi tesisi kurarak ailenizi yalnızca COVID’den değil, suyla ilgili diğer sorunlardan da koruyabilirsiniz. Hizmet veren birçok su filtresi montaj yüklenicisi bulunmaktadır. DSÖ tarafından önerilen güvenlik önlemlerini takip ettikleri için enfeksiyon kapma riski konusunda endişelenmenize gerek yok.

Evde İçme Suyu Sipariş Edin!

COVID-19 enfeksiyonunu caydırmanın bir başka etkisi de bir içme suyu hizmet sağlayıcısı ile iletişime geçmektir. COVID’nin ortaya çıkmasından çok önce, kapılarında yüksek kaliteli, temiz ve yumuşak su sağlayan çok sayıda su şirketi vardı. Tek yapmanız gereken su servis sağlayıcısına sipariş vermek ve su şişelerini kapınıza teslim edecekler. Çoğu, çevrimiçi ödeme hizmetleri sunar, böylece teslimatta nakit ödeme yapmanız gerekmez. Bu nedenle, yabancılarla temas olmamasını sağlamak.

Güvenli mi?

Çoğunuz COVID’in su yoluyla bulaşmadığını zaten biliyordunuz. Bununla birlikte, maksimum koruma sağlamak için DSÖ ve diğer sağlık yetkilileri, bu tür hizmet sağlayıcılar için katı güvenlik önlemleri tavsiye etti. Tüm su hizmeti sağlayıcıları sıkı gözetim altındadır. Bu nedenle olası tüm riskleri ortadan kaldırmak için güvenli su arıtma prosedürlerini kullanıyorlar. Ancak halk, aldığı suyun tüm risklere karşı güvenli olup olmadığını nasıl bilecek? Bunun için, aşağıdakileri içeren belirli şeyleri kontrol etmeniz gerekir:

 Su Arıtma İşlemleri:

Bir su hizmeti sağlayıcısı seçerken bakmanız gereken ilk şey, su arıtma prosedürleridir. Mevcut araştırmalara göre, tüm yöntemler etkili ve güvenli değildir. Bu günlerde en iyi su filtreleme prosedürleri ya RO suyu ya da elektrolit iyonizasyon suyu arıtımıdır. Ayrıca, seçtikleri ürünlerin sağlık otoriteleri ve su idaresi düzenleyici kurumları tarafından onaylandığından emin olun.

Ödeme seçenekleri:

Online ödeme yöntemi hayatımızı çok kolaylaştırdı. Ancak bugün bile tüm hizmetler, müşterilerini çevrimiçi ödeme hizmetiyle kolaylaştırmamaktadır. Bu nedenle, evinizde su siparişi veriyorsanız, çevrimiçi bir ödeme seçeneğine sahip olduklarından emin olun.

COVID-19 Güvenlik Politikaları:

DSÖ, ofisler, marketler ve hatta su filtreleme şirketleri için bir dizi güvenlik önlemi listelemiştir. Bu önlemler, tesisin düzenli olarak uygun şekilde dezenfekte edilmesini, personel arasında 6 fit mesafenin korunmasını, herhangi bir şeye dokunmadan önce ve sonra ellerin yıkanmasını ve su depolama tanklarının, filtrelerin, şişelerin vb. dezenfekte edilmesini içerir. Bu tür önlemler alan kuruluşlar, hem müşterileri hem de yetkilileri onlardan içme suyu almanın güvenli olduğunu bildirmek için web sitelerinde belirtmişlerdir.

Teslimat Politikaları:

Burada su filtreleme şirketinin ne kadar hızlı teslim ettiğinden bahsetmiyoruz. Demek istediğimiz, satıcıya su tedarikini kapınıza mı teslim edeceklerini yoksa sizin almanız mı gerekeceğini sormak veya onaylamaktı. Kapıda teslimat hizmeti sunan bir şirket seçmek daha iyidir.

Su Depolama Prosedürleri:

Son fakat yine de en kritik faktörlerden biri su depolama prosedürleridir. Kullanım suyu hizmeti sağlayıcılarının su depolama prosedürleri standartlara uygunsa ve tüm güvenlik önlemlerine uyuyorsa, ancak o zaman bu tür şirketlerden satın almalısınız. Şirket web sitesinde bundan bahsetmediyse, müşteri desteklerinden sorabilirsiniz.

Sonuç olarak!

Tüm dünya koronavirüse karşı savaşıyor ve en iyi yol SÇP’leri uygulamaktır. Mümkün olduğunca yabancılarla teması minimumda tutmalıyız. Su satın almak için paranızı boşa harcamak yerine, iyi bir RO su filtresi tesisine yatırım yapın. Bu su filtreleri sadece güvenli su içmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda uzun vadede paradan tasarruf etmenizi de sağlar. Yeni satın aldığınız şişenin COVID mikropları içerip içermediği korkusuyla yaşamak zorunda değilsiniz? Öyleyse daha iyi, ömür boyu bir çözüme geçin. Tüm güvenlik önlemlerine uyun ve 6 fitlik bir mesafeyi koruyun, güvende kalın ve sağlıklı kalın!